Icon

Halı Tamiratı Yapıllır

Halılarınıza overlok yapılır

Overlok (Halı Kenarı) Tamiri

Zamanla halıların kenarlarında açılmalar meydana gelebilmektedir. Zamanla yıpranıp açılan halı kenarları saçaklara ayrılabilir.  Bu da halılarınızın eski ve yıpranmış gözükmesine neden olur. Yeni alınan halılarda bile ortaya çıkan bu durumlar halının kalitesi ve çeşidine göre değişiklikler gösterebilmektedir.  Sadece halılar yıprandığında overlok uygulanmaz, halınızda saçaklar söz konusuysa onları iptal etmek için de overlok işlemi etkili bir yöntemdir. Bu sebeple overlok yaptırabileceğiniz kaliteli bir firma seçmeniz gerekir.

Halı overloğu oldukça dikkatli ve özverili yapılması gereken bir işlemdir. Overlok sonrası halılarınız ilk günkü gibi yepyeni görüntüsüne kavuşabilir.

Overlok (Halı Kenarı) Nasıl Yapılır?

Halıların en çok yıpranan yerleri kenarlarıdır. Yıpranan halı kenarları için yapılması gereken işlem ise halı overloğudur.  Overlok işleminde duvardan duvara halı diye bilinen halıfleks iplikleri kullanılır. Özel overlok makinelerinde saçaklar ortadan kaldırılarak muntazam bir dikiş sağlanmaktadır. Özel overlok makineleri ile overlok edilen halılarınızda yepyeni bir görüntüye kavuşmanız mümkündür.

Icon
Bize Ulaşın

0535 585 80 46

0212 634 9 634

Whatsapp Yardım Masası