Halıdan Çay Lekesi Nasıl Temizlenir?
Icon

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Temizlenir?

Çay lekesi halıdan nasıl çıkar sorusu ev hanımları tarafından sıkça sorulan sorulardan bir tanesidir.

Halıdan Çay Lekesi Nasıl Temizlenir?

Çay lekesi halıdan nasıl çıkar sorusu ev hanımları tarafından sıkça sorulan sorulardan bir tanesidir. Çocuklu aileler ve çokça misafir kabul eden aileler bu sorunla birçok kez yüzleşmek zorunda kalmaktadır? Fakat dert etmeyin aşağıda bahsettiğimiz yöntemlerle bu sorunu kolayca çözebilirsiniz. Ancak şunu baştan belirtelim halınızın cinsine yününe göre uygun olanı uygulayın. Aksi takdirde halınız zarar görebilir, rengi dönebilir ve bu hasar kalıcı olabilir.

Tekrar halıdan çay lekesi nasıl çıkar sorusuna dönecek olursak, bu sorunu birkaç farklı cevabı mevcut. Gelin şimdi size en etkili üç yöntemi tek tek açıklayalım.

             1.      Sirke ve suyun gücü:

Çay lekesini halıdan çıkarmak için öncelikle beyaz sirke temin etmelisiniz. Bir miktar beyaz sirkeyi su ile karıştırın ve çay lekesinin olduğu bölgeye yemek kaşığı veya sprey bir şişe vasıtasıyla uygulayın. Sirkeli suyu uyguladıktan sonra 15-20 saniye bekleyin. Daha sonra kaşıkla lekeyi yavaşça halıya zarar vermeden ovarak alın. Tebrikler halınız temizlendi. Güle güle kullanın.

2.      Bulaşık makinesi parlatıcısı:

Başlamadan belirtelim bu yöntemi kesinlikle yün, bambu, Nepal ve el dokuma gibi hassas halılarda denemeyin. Parlatıcıyı çay lekesinin olduğu bölgeye yeterli miktarda uygulayın bir süre bekleyin. Kuru bir bez ile yavaşça ovun halıdan çay lekesinin bu kadar kolay çıktığına inanamayacaksınız.

3.      Karbonatın mucizevi temizliği:

Halıdaki çay lekesi şekerli çaydan oluşmuşsa bu yöntem birebir bir çözümdür. Bir kâse içerisine bir paket karbonat ile ılık suyu karıştırın. Çay lekesine yeterli miktarda uygulayın. Bir havlu ile dairesel hareketlerle temizleyin. Lekenin kolayca kaybolduğunu göreceksiniz.

İstanbul Halıdan Leke Çıkarma Hizmeti

Evet hanımlar halıdan çay lekesi nasıl temizlenir? Sorunun cevabını vermiş olduk. Sizde evinizde hijyen ve temizlik konusunda hassas iseniz istanbulanadoluhaliyikama.com adresini takip ederek temizlik ve hijyen konularındaki etkili ipuçlarından haberdar olabilirsiniz.       

Icon
Bize Ulaşın

0535 585 80 46

0212 634 9 634

Whatsapp Yardım Masası