Icon

Halı Yıkama

Halılarınız İtina İle Yıkanır

Halı Yıkama

Halı yıkama günümüzde tam otomasyon sağlanmış ileri teknoloji ürünü makineler vasıtasıyla yapılmaktadır. Halı yıkama ustaları nezaretinde yapılan yıkama işlemleri öncesi genel bir bakımdan geçirilen halılar, ön kontrolde nem ölçümleri yapılarak kurutma veya hemen yıkama işlemine tabi tutulmaktadır.


Halı Yıkama Aşamaları

Modern halı çırpma makinelerine alınan halılar toz, tortulaşmış kirler, kıl ve benzeri maddelerden arındırılır. Çırpma makinesinde yapılan işlemler sırasında kullanılan toz vakumlama yöntemi, halının yıkamaya tüm toz ve pislikten arınmış bir şekilde girmesini sağlamaktadır.

Sonraki aşamada ise, halı yıkama ustalarımız tarafından yapılan yumuşatma işlemleri yer almaktadır. Halıdaki lekelerin yoğun olması durumunda yapılan yumuşatma işlemleri, oldukça etkili solüsyonlar vasıtasıyla yapılarak, kısa süre içerisinde lekelerin çözülmesini sağlamaktadır.

 Yıkama tezgâhında ilerleyen halılar 1 tanesi silindir şeklinde olmak üzere 4 farklı yöne hareket eden 13 adet fırça ile köpürtülerek tüm kir ve lekelerin derinlemesine temizlenmesi sağlanmaktadır. Halının her santimetre karesine temas eden fırçalar, üstün nitelikte bir yıkama yapılabilmesini sağlayan en önemli ekipmanlardır.


Her bir ilmiği mükemmel bir fırçalama sisteminden geçen halılar, yağmurlama sisteminde ilerleyerek tüm köpük, leke ve kirlerden tamamen arınması sağlanır. Yağmurlama ile yapılan durulama sonrasında devreye giren ıslak vakum sistemi, halıdaki tüm ıslaklığı emerek sıkma aşamasına hazır hale getirmektedir.

 Çamaşır makinelerinde uygulanan sıkma tekniğinin endüstriyel bir şekilde yapılmasını sağlayan sıkma makinelerimiz, ileri teknoloji ürünü makinelerdir. Düzgün bir şekilde rulo haline getirilen halı, makineye konulmakta ve 3 dakika süreyle 1600 D/D devirle döndürülerek halıda kalan tüm sıvının tahliye edilmesini sağlamaktadır.

Halı yıkamada yıkama ve sıkma ne kadar önemliyse, kurutma işlemleri de bir o kadar önemlidir. Bu sebeple, halı kurutma işlemleri dış ortamlardan sirayete edebilecek, Toz, Kir, Yağış sebebiyle oluşabilen çamur, Güneş ışınlarından oluşabilecek yanık lekeleri Gibi etkenlerden korunmak amacıyla kapalı ortamlarda yapılmaktadır. Herhangi bir temastan uzak tutmak amacıyla halı kurutma sistemlerinde taşınan halılar, kurutma odalarında yaklaşık 12 saat süreyle asılı bir şekilde bekletilmektedir.

 

Icon
Bize Ulaşın

0535 585 80 46

0212 634 9 634

Whatsapp Yardım Masası